CC1206GRNPO0BN392
Mfr.Part #
CC1206GRNPO0BN392
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3900PF 100V C0G/NPO 1206
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3900pF
Tolerance :
±2%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
100V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
33 Weeks
Series :
CC
Datasheets
CC1206GRNPO0BN392
YAGEO CC1206GRNPO0BN392
CC 3900pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)