CC1206GRNPO0BN330
Mfr.Part #
CC1206GRNPO0BN330
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 33PF 100V C0G/NPO 1206
Ceramic Capacitors
Radiation Hardening :
No
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
CC
Factory Lead Time :
33 Weeks
Depth :
1.6mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Capacitance :
33pF
Height :
600μm
Dielectric :
C0G
RoHS Status :
RoHS Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Mount :
Surface Mount
Datasheets
CC1206GRNPO0BN330
YAGEO CC1206GRNPO0BN330
CC 33pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)