CC1206FRNPOABN471
Mfr.Part #
CC1206FRNPOABN471
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 470PF 200V C0G/NPO 1206
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
33 Weeks
Published :
Voltage - Rated :
200V
Series :
CC
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.028 0.70mm
Capacitance :
470pF
Tolerance :
±1%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
CC1206FRNPOABN471
YAGEO CC1206FRNPOABN471
CC 470pF 200V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)