CC1206FRNPOABN102
Mfr.Part #
CC1206FRNPOABN102
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1000PF 200V C0G/NPO 1206
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Published :
Series :
CC
Capacitance :
1000pF
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
CC1206FRNPOABN102
YAGEO CC1206FRNPOABN102
CC 1000pF 200V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
CC1206FRNPOABN102 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
CC1206FRNPOABN102 Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm