CC1206FRNPO0BN151
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CC1206FRNPO0BN151
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 150PF 100V C0G/NPO 1206
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
33 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
CC
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.028 0.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
150pF
Datasheets
CC1206FRNPO0BN151
YAGEO CC1206FRNPO0BN151
CC 150pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)