CC1206CRNPOABN4R7
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CC1206CRNPOABN4R7
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 4.7PF 200V C0G/NPO 1206
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
4.7pF
Series :
CC
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Published :
Thickness (Max) :
0.028 0.70mm
Factory Lead Time :
33 Weeks
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Datasheets
CC1206CRNPOABN4R7
YAGEO CC1206CRNPOABN4R7
CC 4.7pF 200V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
CC1206CRNPOABN4R7 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
CC1206CRNPOABN4R7 Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm