CC0805ZRY5V9BB154
Mfr.Part #
CC0805ZRY5V9BB154
Description
CAP CER 0.15UF 50V Y5V 0805
GENERAL PURPOSE
Dissipation Factor :
9 %
Insulation Resistance :
10GOhm
Tolerance :
-20% +80%
Published :
Depth :
1.25mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Capacitance :
0.15μF
Weight :
5.499807mg
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Composition :
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness :
1.4478mm
Datasheets
CC0805ZRY5V9BB154
YAGEO CC0805ZRY5V9BB154
CC 0.15μF Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -30°C~85°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)