CC0805MRX7R9BB223
Mfr.Part #
CC0805MRX7R9BB223
Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0805
33 Weeks
Length :
2mm
Voltage - Rated DC :
50V
Series :
CC
Termination :
SMD/SMT
Halogen Free :
Halogen Free
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±20%
Height :
950μm
Published :
Manufacturer Package Identifier :
CC0805-0.85
Thickness (Max) :
0.028 0.70mm
Weight :
5.499807mg
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Number of Terminations :
2
Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Characteristics Code :
X7R
Case Code (Metric) :
Capacitance :
0.022µF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Width :
1.25mm