CC0805KRX7R9BB271
Mfr.Part #
CC0805KRX7R9BB271
Description
CAP CER 270PF 50V X7R 0805
Ceramic Capacitors
Feature :
High Voltage
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness :
609.6μm
ECCN Code :
EAR99
Depth :
1.25mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Halogen Free :
Halogen Free
Series :
CC
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Capacitance :
270pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
Lead Free
Radiation Hardening :
No
GENERAL PURPOSE
Material :
Ceramic
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
33 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Tolerance :
±10%
Height :
950μm
Voltage - Rated DC :
50V