CC0805KRX7R9BB151
Mfr.Part #
CC0805KRX7R9BB151
Description
CAP CER 150PF 50V X7R 0805
Ceramic Capacitors
Thickness :
711.2μm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height :
950μm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
150pF
Voltage - Rated DC :
50V
Feature :
High Voltage
Depth :
1.25mm
Weight :
5.499807mg
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
GENERAL PURPOSE
Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.028 0.70mm
Radiation Hardening :
No
Halogen Free :
Halogen Free
Mount :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
17 Weeks
Tolerance :
±10%