CC0805KRX7R6BB102
Mfr.Part #
CC0805KRX7R6BB102
Description
CAP CER 1000PF 10V X7R 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1000pF
Series :
CC
Thickness (Max) :
0.028 0.70mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
10V
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R
Datasheets
CC0805KRX7R6BB102
YAGEO CC0805KRX7R6BB102
CC 1000pF 10V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)