CC0805KRX7R0BB682
Mfr.Part #
CC0805KRX7R0BB682
Description
CAP CER 6800PF 100V X7R 0805
Capacitance :
6800pF
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated DC :
100V
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
33 Weeks
HTS Code :
Tolerance :
±10%
Thickness :
711.2μm
Lead Free :
Lead Free
Number of Terminations :
2
CC
Depth :
1.25mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Characteristics Code :
X7R
Composition :
Ceramic
Case Code (Imperial) :
Pbfree Code :
yes
Feature :
High Voltage
Length :
2mm
Case Code (Metric) :
Thickness (Max) :
0.028 0.70mm