CC0805KKX7R9BB334
Mfr.Part #
CC0805KKX7R9BB334
Description
CAP CER 0.33UF 50V X7R 0805
33 Weeks
Case Code (Imperial) :
Length :
2mm
0805 (2012 Metric)
Height :
950μm
Tolerance :
±10%
Material :
Ceramic
Voltage - Rated DC :
50V
Packing Method :
TR, BLISTER, 7 INCH
Manufacturer Package Identifier :
CC0805-0.85
Series :
CC
Depth :
1.25mm
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Number of Terminations :
2
Capacitance :
0.33μF
HTS Code :
Tape and Reel (TR)
Thickness :
1.4478mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Temperature Characteristics Code :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Halogen Free :
Halogen Free
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Pbfree Code :
Lead Free
Datasheets
CC0805KKX7R9BB334
YAGEO CC0805KKX7R9BB334
CC 0.33μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)