CC0805KKX7R8BB334
Mfr.Part #
CC0805KKX7R8BB334
Description
CAP CER 0.33UF 25V X7R 0805
Ceramic Capacitors
JESD-609 Code :
e3
Length :
2mm
Thickness :
1.4478mm
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Halogen Free :
Halogen Free
Mount :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated DC :
25V
Depth :
1.25mm
Packing Method :
TR, BLISTER, 7 INCH
Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.33μF