CC0805JRNPOZBN471
Mfr.Part #
CC0805JRNPOZBN471
Description
CAP CER 470PF 630V C0G/NPO 0805
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
470pF
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
630V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
CC0805JRNPOZBN471
YAGEO CC0805JRNPOZBN471
CC 470pF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
CC0805JRNPOZBN471 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
CC0805JRNPOZBN471 Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm