CC0805GRNPO9BN331
Mfr.Part #
CC0805GRNPO9BN331
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 330PF 50V C0G/NPO 0805
Ceramic Capacitors
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.028 0.70mm
Tolerance :
±2%
Radiation Hardening :
No
Published :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness :
711.2μm
Multilayer :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Factory Lead Time :
33 Weeks
Temperature Characteristics Code :
C0G
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Dielectric :
C0G
Halogen Free :
Halogen Free
Depth :
1.25mm
Pbfree Code :
yes
Applications :
GENERAL PURPOSE
Height :
600μm
Capacitance :
330pF
Number of Terminations :
2
Series :
CC
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Voltage - Rated DC :
50V