CC0805FPNPO9BN182
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CC0805FPNPO9BN182
Manufacturer
YAGEO
Description
CAP CER 1800PF 50V C0G/NPO 0805
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Feature :
Surface Mount
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Capacitance :
0.0018μF
Dielectric Material :
Ceramic
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Height :
0.85mm
Factory Lead Time :
33 Weeks
Pbfree Code :
yes
Multilayer :
yes
HTS Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Positive Tolerance :
1%
Surface Mount :
Reach Compliance Code :
Compliant
Width :
1.25mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
ECCN Code :
EAR99
Negative Tolerance :
1%
Number of Terminations :
2
Temperature Characteristics Code :
C0G
Operating Temperature (Max) :
125°C