CC0603MRY5V7BB334
Mfr.Part #
CC0603MRY5V7BB334
Description
CAP CER 0.33UF 16V Y5V 0603
Ceramic Capacitors
Thickness :
889μm
Composition :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
16V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Depth :
800μm
Temperature Characteristics Code :
Y5V
2
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±20%
Case Code (Imperial) :
ROHS3 Compliant
Halogen Free :
Halogen Free
TR, Paper, 7 Inch
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Dielectric :
Y5V
Temperature Coefficient :
Y5V F
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm