CC0603MRX7R9BB104
Mfr.Part #
CC0603MRX7R9BB104
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
GENERAL PURPOSE
Width :
0.8mm
1 (Unlimited)
Material :
Ceramic
Height :
900μm
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Published :
2012
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Capacitance :
0.1μF
Tolerance :
±20%
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
ECCN Code :
EAR99
Length :
1.6mm
Datasheets
CC0603MRX7R9BB104
YAGEO CC0603MRX7R9BB104
CC 0.1μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)