CC0603KRX7R9BB222
Mfr.Part #
CC0603KRX7R9BB222
Description
CAP CER 2200PF 50V X7R 0603
Width :
0.8mm
889μm
Voltage :
50V
Capacitance :
2200pF
Material :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
X7R
Voltage - Rated AC :
50V
Case Code (Metric) :
1608
Voltage - Rated DC :
50V
Published :
2005
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Insulation Resistance :
100GOhm
Dissipation Factor :
2.5 %
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Length :
1.6mm
REACH SVHC :
No SVHC
Datasheets
CC0603KRX7R9BB222
Introducing Ceramic Capacitors YAGEO CC0603KRX7R9BB222 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:50V, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Package / Case:0603 (1608 Metric), Number of Pins:2, Operating Temperature:-55°C~125°C, Number of Terminations:2, CC0603KRX7R9BB222 pinout, CC0603KRX7R9BB222 datasheet PDF, CC0603KRX7R9BB222 amp .Beyond Ceramic Capacitors YAGEO CC0603KRX7R9BB222 ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
YAGEO CC0603KRX7R9BB222
CC 2200pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)