CC0603KRX7R0BB473
Mfr.Part #
CC0603KRX7R0BB473
Description
CAP CER 0.047UF 100V X7R 0603
Capacitance :
0.047µF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±10%
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Datasheets
CC0603KRX7R0BB473
YAGEO CC0603KRX7R0BB473
CC 0.047μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)