CC0603KRNPO0BN101
Mfr.Part #
CC0603KRNPO0BN101
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 100PF 100V C0G/NPO 0603
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
100V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
CC
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±10%
Capacitance :
100pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Datasheets
CC0603KRNPO0BN101
YAGEO CC0603KRNPO0BN101
CC 100pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)