CC0603JRX7R9BB182
Mfr.Part #
CC0603JRX7R9BB182
Description
CAP CER 1800PF 50V X7R 0603
yes
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Composition :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±5%
Depth :
800μm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
1800pF
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CC0603JRX7R9BB182
YAGEO CC0603JRX7R9BB182
CC 1800pF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)