CC03-180NJ-RC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CC03-180NJ-RC
Manufacturer
Allied Components International
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
180nH +/-5% Ceramic Core Chip
Stock
30
In Stock :
30
Manufacturer :
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance :
180 nH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Shielding :
Unshielded
Type :
Wirewound
DC Resistance (DCR) :
1.52Ohm Max
Ratings :
Frequency - Self Resonant :
990MHz
Product Status :
Active
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Series :
CC03
Material - Core :
Ceramic
Q @ Freq :
25 @ 100MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Saturation (Isat) :
240mA
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.071" L x 0.047" W (1.80mm x 1.20mm)
Supplier Device Package :
0603
Features :
Package :
Tape and Reel (TR)
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Datasheets
CC03-180NJ-RC
Allied Components International CC03-180NJ-RC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN MOD JACK SINGLE PORT RIGHT
    RJ45 SINGLE PORT CONNECTOR
    RJ45 Connector 10/100 Base-T
    SINGLE PORT RJ45 CONNECTOR
    RJ45 CONNECTOR SINGLE PORT
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD