CBTW28DD14ET,118
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CBTW28DD14ET,118
Manufacturer
NXP Semiconductors
Package / Case
48-TFBGA
Datasheet
Download
Description
IC SWITCH DDR2 DDR3 2X1 48TFBGA
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
NXP Semiconductors
Product Category :
Analog Switches - Special Purpose
On-State Resistance (Max) :
10Ohm Typ
Terminal Pitch :
0.5mm
Qualification Status :
Not Qualified
Base Part Number :
CBTW28DD14
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
JESD-609 Code :
e1
Voltage - Supply, Single (V+) :
1.4V~2V
Factory Lead Time :
7 Weeks
JESD-30 Code :
S-PBGA-B48
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
Memory
Terminal Form :
Ball
Number of Channels :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Terminations :
48
Terminal Position :
BOTTOM
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
-3db Bandwidth :
2.5GHz
Feature :
Bi-Directional
Operating Temperature :
-10°C~85°C TA