CBR06C430FAGAC
Mfr.Part #
CBR06C430FAGAC
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
CAP CER 43PF 250V C0G/NP0 0603
C0G NP0
Width :
0.8mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Multilayer :
yes
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
HTS Code :
Factory Lead Time :
31 Weeks
Thickness :
863.6μm
Series :
CBR-SMD RF C0G
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Length :
1.6mm
Number of Terminations :
2
Height :
870μm
Tolerance :
±1%
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Material :
Ceramic
Capacitance :
43pF