CBR04C330J5GAC
Mfr.Part #
CBR04C330J5GAC
Description
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0402
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated DC :
50V
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
33pF
Tolerance :
5%
Termination :
SMD/SMT
Length :
1mm
ECCN Code :
EAR99
Dielectric :
C0G
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
30 ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance Tolerance :
5%
Height :
550μm
Width :
500μm
RoHS Status :
RoHS Compliant
JESD-609 Code :
e3
Weight :
652.039032μg
Case Code (Imperial) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Terminations :
C0G
Product Length :
1 mm
Case Code (Metric) :
Product Width :
1 x 0.5 x 0.5 mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Material :
Ceramic
Datasheets
CBR04C330J5GAC
KEMET CBR04C330J5GAC
33pF Ceramic Capacitor 5% 30 ppm/°C 2 Terminations