CBC3225T150KRV
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CBC3225T150KRV
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 15UH 590MA 253.5 MOHM
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Test Frequency :
0.1MHz
Surface Mount :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Material - Core :
Ferrite
Series :
CB, C Type
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Factory Lead Time :
13 Weeks
Inductance :
15μH
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Current - Saturation :
730mA
Number of Terminations :
2
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Current Rating (Amps) :
590mA
Frequency - Self Resonant :
20MHz
Rated Current-Max :
0.59A
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Number of Functions :
1
Shielding :
Unshielded
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.106 2.70mm
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
DC Resistance (DCR) :
253.5mOhm Max
Type :
Wirewound
Datasheets
CBC3225T150KRV
TAIYO YUDEN CBC3225T150KRV
CBC3225T150KRV datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD