CBC27W2S0S50T2X/AA
Mfr.Part #
CBC27W2S0S50T2X/AA
Description
CONN D-SUB HOUSING RCPT 27POS
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Series :
CBC
Subcategory :
D-Sub Connectors
RoHS :
Details
Brand :
Amphenol Positronic
CBC Series
CBC27W2S0S50T2X/AA Overview
It belongs to the CBC Series of products.
CBC27W2S0S50T2X/AA Features
CBC series
CBC27W2S0S50T2X/AA Applications
There are a lot of Amphenol
CBC27W2S0S50T2X/AA D-Sub Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS