CBC27W2S0S50T0/AA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CBC27W2S0S50T0/AA
Manufacturer
Positronic
Description
CONN D-SUB HOUSING RCPT 27POS
Stock
5
In Stock :
5
Manufacturer :
Positronic
Product Category :
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
RoHS :
Details
Series :
CBD
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Subcategory :
D-Sub Connectors
Brand :
Amphenol Positronic
Datasheets
CBC27W2S0S50T0/AA
CBD Series
CBC27W2S0S50T0/AA Overview
This product is in the CBD Series.
CBC27W2S0S50T0/AA Features
CBD series
CBC27W2S0S50T0/AA Applications
There are a lot of Amphenol
CBC27W2S0S50T0/AA D-Sub Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS