CBC25W3S0000X/AA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CBC25W3S0000X/AA
Manufacturer
Positronic
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CONN D-SUB HOUSING RCPT 25POS
Manufacturer :
Positronic
Product Category :
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Contact Arrangement :
25W3
Number of Rows :
2 Row
Shell Size :
4
Brand :
WIMA
Capacitance :
0.01 uF
Dielectric :
Polyethylene Terephthalate (PET)
Product Type :
Film Capacitors
Shell Material :
Steel
Series :
SMD-PET
Termination Style :
SMD/SMT
Shell Plating :
Tin
Packaging :
Blister Pack
Tolerance :
20 %
Mounting Angle :
Straight
Number of Positions :
25 Position
Number of Pins :
2 Pin
Contact Plating :
Gold
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
IP Rating :
IP65, IP67
WIMA
RoHS :
Details
Subcategory :
Capacitors
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Length :
5.7 mm
Gender :
FEMALE
Maximum Operating Temperature :
+ 100 C
Type :
Metallized SMD Film Capacitors
Mounting Style :
Through Hole
Width :
5.1 mm
Diameter :
Product Category :
Film Capacitors
Product :
SMD Film Capacitors
Height :
3.5 mm
Datasheets
CBC25W3S0000X/AA
Introducing D-Sub, D-Shaped Connector Housings Positronic CBC25W3S0000X/AA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:2 Pin, Package / Case:2220 (5750 Metric), Type:Metallized SMD Film Capacitors, CBC25W3S0000X/AA pinout, CBC25W3S0000X/AA datasheet PDF, CBC25W3S0000X/AA amp .Beyond D-Sub, D-Shaped Connector Housings Positronic CBC25W3S0000X/AA ,we also offer 2335889-1, 0834249014, L777-RR-E-09-P, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
SMD-PET Series 25 Position-Position Female
CBC25W3S0000X/AA Overview
CBC25W3S0000X/AA Features
SMD-PET series
CBC25W3S0000X/AA Applications
There are a lot of Amphenol
CBC25W3S0000X/AA D-Sub Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS