CBC25W3S00000
Mfr.Part #
CBC25W3S00000
Manufacturer
Positronic
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CONN D-SUB HOUSING RCPT 25POS
Manufacturer :
Positronic
Product Category :
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Shell Plating :
Zinc
Product Type :
Ceramic Capacitors
Package :
Bulk
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Capacitance :
150 pF
Mounting Style :
Through Hole
Dielectric :
C0G (NP0)
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Contact Arrangement :
25W3
Product Status :
Active
Contact Plating :
Gold
Subcategory :
Capacitors
Vishay
Class :
Class 1
Shell Size :
4
Tolerance :
5 %
Brand :
Vishay / Vitramon
Series :
VJ HIFREQ HT
Number of Rows :
2 Row
Number of Positions :
25 Position
RoHS :
Details
Type :
Surface Mount Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Gender :
FEMALE
Packaging :
MouseReel
Shell Material :
Steel
Termination Style :
SMD/SMT
Product :
General Type MLCCs
Datasheets
CBC25W3S00000
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS