CBC25W3M00HEZ
Mfr.Part #
CBC25W3M00HEZ
Manufacturer
Positronic
Description
CONN D-SUB HOUSING PLUG 25POS
Stock
13
In Stock :
13
Manufacturer :
Positronic
Product Category :
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Subcategory :
D-Sub Connectors
Mounting Style :
Mounting Holes
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Series :
CBD
Termination Style :
Crimp
Contact Plating :
Gold
Brand :
Amphenol Positronic
Gender :
Male
Number of Positions :
25 Position
Contact Arrangement :
25W3
IP Rating :
IP65, IP67
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
RoHS :
N
Number of Rows :
2 Row
Mounting Angle :
Straight
Datasheets
CBC25W3M00HEZ
CBD Series 25 Position-Position Male
CBC25W3M00HEZ Overview
The product is a member of the CBD Series.
CBC25W3M00HEZ Features
CBD series
CBC25W3M00HEZ Applications
There are a lot of Amphenol
CBC25W3M00HEZ D-Sub Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS