CBC25W3M00GVLZ/AA
Mfr.Part #
CBC25W3M00GVLZ/AA
Manufacturer
Positronic
Description
CONN D-SUB HOUSING PLUG 25POS
Manufacturer :
Positronic
Product Category :
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Package :
Box
Number of Rows :
2
Features :
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware, Shielded
Color :
Blue
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Ingress Protection :
IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Dielectric Material :
Polyester, Glass Filled
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Shell Size, Connector Layout :
4 (DC, C) - 25W3
Mating Cycles :
Number of Positions :
25 (22 + 3 Coax or Power)
Shell Finish Thickness :
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Product Status :
Active
Base Product Number :
CBC25W
Contact Type :
Signal and Coax or Power
Connector Style :
D-Sub, Combo
Connector Type :
Plug for Male Contacts
Note :
Contacts Not Included
Series :
CBC
Datasheets
CBC25W3M00GVLZ/AA
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS