CBC24W7S1S500S/AA
Mfr.Part #
CBC24W7S1S500S/AA
Description
CONN D-SUB RCPT 24POS CRIMP
Stock
44
In Stock :
44
Shell Material, Finish :
Stainless Steel, Passivated
Flange Feature :
Board Side (4-40)
Voltage Rating :
300V
Current Rating (Amps) :
7.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
CBC24W7S1S500S/AA
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic CBC24W7S1S500S/AA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Free Hanging (In-Line), Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, CBC24W7S1S500S/AA pinout, CBC24W7S1S500S/AA datasheet PDF, CBC24W7S1S500S/AA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic CBC24W7S1S500S/AA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
CBC24W7S1S500S/AA Overview
CBC24W7S1S500S/AA Features
CBC series
CBC24W7S1S500S/AA Applications
There are a lot of Positronic
CBC24W7S1S500S/AA D-Sub Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP