CBC24W7S0S50TS
Mfr.Part #
CBC24W7S0S50TS
Description
CONN D-SUB HOUSING RCPT 24POS
Stock
44
In Stock :
44
Product Category :
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Brand :
Amphenol Positronic
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Series :
CBD
Subcategory :
D-Sub Connectors
RoHS :
N
Datasheets
CBC24W7S0S50TS
CBD Series
CBC24W7S0S50TS Overview
It is part of the CBD Series of products.
CBC24W7S0S50TS Features
CBD series
CBC24W7S0S50TS Applications
There are a lot of Amphenol
CBC24W7S0S50TS D-Sub Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS