CBC24W7S000TS/AA
Mfr.Part #
CBC24W7S000TS/AA
Manufacturer
Positronic
Package / Case
8-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CONN D-SUB HOUSING RCPT 24POS
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Current - Supply (Max) :
121mA
Series :
Ultra™ Si549
Flange Feature :
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
XO (Standard)
Height - Seated (Max) :
0.052 (1.33mm)
Package :
Strip
Number of Rows :
2
Color :
Blue
Number of Positions :
24 (17 + 7 Coax or Power)
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply :
1.8V ~ 3.3V
Ingress Protection :
IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Frequency Stability :
±20ppm
Features :
Function :
Enable/Disable
Shell Material, Finish :
Stainless Steel, Passivated
Base Resonator :
Crystal
Mating Cycles :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Contact Type :
Signal and Coax or Power
Connector Style :
D-Sub, Combo
Absolute Pull Range (APR) :
Shell Size, Connector Layout :
5 (DD, D) - 24W7
Base Product Number :
CBC24W
Frequency :
122.88 MHz
Note :
Contacts Not Included
Dielectric Material :
Polyester, Glass Filled
Connector Type :
Receptacle for Female Contacts
Ratings :
Package / Case :
8-SMD, No Lead
Current - Supply (Disable) (Max) :
112mA
Output :
LVDS
Shell Finish Thickness :
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
CBC24W7S000TS/AA
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS