CBC24W7M000V50
Mfr.Part #
CBC24W7M000V50
Description
CONN D-SUB HOUSING PLUG 24POS
Series :
CBC
Brand :
Amphenol Positronic
RoHS :
N
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Subcategory :
D-Sub Connectors
ABB
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Datasheets
CBC24W7M000V50
CBC Series
CBC24W7M000V50 Overview
It belongs to the CBC Series of products.
CBC24W7M000V50 Features
CBC series
CBC24W7M000V50 Applications
There are a lot of Amphenol
CBC24W7M000V50 D-Sub Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS