CBC24W7M000E0/AA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CBC24W7M000E0/AA
Manufacturer
Positronic
Description
CONN D-SUB HOUSING PLUG 24POS
Manufacturer :
Positronic
Product Category :
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Series :
CBC
Datasheets
CBC24W7M000E0/AA
CBC Series
CBC24W7M000E0/AA Overview
It belongs to the CBC Series of products.
CBC24W7M000E0/AA Features
CBC series
CBC24W7M000E0/AA Applications
There are a lot of Amphenol
CBC24W7M000E0/AA D-Sub Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS