CBC21WA4S1S50TX/AA
Mfr.Part #
CBC21WA4S1S50TX/AA
Description
CONN D-SUB RCPT 21POS CRIMP
Stock
96
In Stock :
96
Flange Feature :
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Features :
Current Rating (Amps) :
7.5A
Package :
Box
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Contact Finish Thickness :
Flash
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Base Product Number :
CBC21W
Voltage Rating :
300V
Contact Type :
Signal and Coax or Power (Not Included)
Color :
Blue
Contact Material :
COPPER ALLOY
Series :
CBC
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Termination :
Crimp
Number of Positions :
21 (17 + 4 Coax or Power)
Backset Spacing :
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic CBC21WA4S1S50TX/AA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Free Hanging (In-Line), CBC21WA4S1S50TX/AA pinout, CBC21WA4S1S50TX/AA datasheet PDF, CBC21WA4S1S50TX/AA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic CBC21WA4S1S50TX/AA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
CBC21WA4S1S50TX/AA Overview
CBC21WA4S1S50TX/AA Features
CBC series
CBC21WA4S1S50TX/AA Applications
There are a lot of Positronic
CBC21WA4S1S50TX/AA D-Sub Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP