CBC21WA4S1S50T2X
Mfr.Part #
CBC21WA4S1S50T2X
Description
CONN D-SUB RCPT 21POS CRIMP
Stock
96
In Stock :
96
Series :
CBC
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Base Product Number :
CBC21W
Number of Positions :
21 (17 + 4 Coax or Power)
Termination :
Crimp
Color :
Blue
Flange Feature :
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Contact Material :
COPPER ALLOY
Contact Type :
Signal and Coax or Power (Not Included)
Voltage Rating :
300V
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Package :
Box
Current Rating (Amps) :
7.5A
Contact Finish Thickness :
Flash
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Backset Spacing :
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Datasheets
CBC21WA4S1S50T2X
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic CBC21WA4S1S50T2X from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Free Hanging (In-Line), Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, CBC21WA4S1S50T2X pinout, CBC21WA4S1S50T2X datasheet PDF, CBC21WA4S1S50T2X amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic CBC21WA4S1S50T2X ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
CBC21WA4S1S50T2X Overview
CBC21WA4S1S50T2X Features
CBC series
CBC21WA4S1S50T2X Applications
There are a lot of Positronic
CBC21WA4S1S50T2X D-Sub Connectors applications.
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP