CBC21WA4S1F00S
Mfr.Part #
CBC21WA4S1F00S
Description
CONN D-SUB RCPT 21POS CRIMP
Stock
61
In Stock :
61
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Voltage Rating :
300V
Current Rating (Amps) :
7.5A
Shell Material, Finish :
Stainless Steel, Passivated
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
CBC21WA4S1F00S
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic CBC21WA4S1F00S from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Free Hanging (In-Line), Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, CBC21WA4S1F00S pinout, CBC21WA4S1F00S datasheet PDF, CBC21WA4S1F00S amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic CBC21WA4S1F00S ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
CBC21WA4S1F00S Overview
CBC21WA4S1F00S Features
CBC series
CBC21WA4S1F00S Applications
There are a lot of Positronic
CBC21WA4S1F00S D-Sub Connectors applications.
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP