CBC21WA4S10HE20/AA
Mfr.Part #
CBC21WA4S10HE20/AA
Description
CONN D-SUB RCPT 21POS CRIMP
Stock
17
In Stock :
17
Shell Material, Finish :
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Voltage Rating :
300V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Features :
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Flange Feature :
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Current Rating (Amps) :
7.5A
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic CBC21WA4S10HE20/AA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Free Hanging (In-Line), Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, CBC21WA4S10HE20/AA pinout, CBC21WA4S10HE20/AA datasheet PDF, CBC21WA4S10HE20/AA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic CBC21WA4S10HE20/AA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
CBC21WA4S10HE20/AA Overview
CBC21WA4S10HE20/AA Features
CBC series
CBC21WA4S10HE20/AA Applications
There are a lot of Positronic
CBC21WA4S10HE20/AA D-Sub Connectors applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP