CBC21WA4S100E30/AA
Mfr.Part #
CBC21WA4S100E30/AA
Description
CONN D-SUB RCPT 21POS CRIMP
Stock
96
In Stock :
96
D-Sub Connector Assemblies
Read Out :
Dual
Mounting Type :
Through Hole
Current Rating (Amps) :
7.5A
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Card Type :
Fits Female Edgecards
Base Product Number :
RMC41
Color :
Black
Gender :
Male
Material - Insulation :
Polyphenylene Sulfide (PPS)
Number of Positions :
82
Package :
Tube
Shell Material, Finish :
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Material :
Phosphor Bronze
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Flange Feature :
Flush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Voltage Rating :
300V
Operating Temperature :
-65°C ~ 200°C
Pitch :
0.100 (2.54mm)
Card Thickness :
0.062 (1.57mm)
Termination :
Solder
Shell Size, Connector Layout :
4 (DC, C) - 21WA4
Number of Positions/Bay/Row :
41
Dielectric Material :
Polyester, Glass Filled
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic CBC21WA4S100E30/AA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-65°C ~ 200°C, CBC21WA4S100E30/AA pinout, CBC21WA4S100E30/AA datasheet PDF, CBC21WA4S100E30/AA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic CBC21WA4S100E30/AA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
CBC21WA4S100E30/AA Overview
CBC21WA4S100E30/AA Features
- series
CBC21WA4S100E30/AA Applications
There are a lot of Positronic
CBC21WA4S100E30/AA D-Sub Connectors applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP