CBC21WA4S10000/AA
Mfr.Part #
CBC21WA4S10000/AA
Description
CONN D-SUB RCPT 21POS CRIMP
Stock
96
In Stock :
96
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Contact Plating :
Gold
RoHS :
Details
Mounting Style :
Through Hole
Shell Plating :
Zinc
Termination Style :
Crimp
Subcategory :
D-Sub Connectors
Shell Size :
4
Brand :
Amphenol Positronic
Number of Positions :
21 Position
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Series :
CBC
Gender :
FEMALE
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Shell Material :
Steel
Number of Rows :
2 Row
Contact Arrangement :
21WA4
Datasheets
CBC21WA4S10000/AA
Introducing D-Sub Connector Assemblies Positronic CBC21WA4S10000/AA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its CBC21WA4S10000/AA pinout, CBC21WA4S10000/AA datasheet PDF, CBC21WA4S10000/AA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Positronic CBC21WA4S10000/AA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
CBC Series 21 Position-Position Female
CBC21WA4S10000/AA Overview
Specifically, it is one of the products in the CBC Series.
CBC21WA4S10000/AA Features
CBC series
CBC21WA4S10000/AA Applications
There are a lot of Amphenol
CBC21WA4S10000/AA D-Sub Connectors applications.
  • Instrumentation
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP