CBC21WA4S0S50T2X
Mfr.Part #
CBC21WA4S0S50T2X
Description
CONN D-SUB HOUSING RCPT 21POS
Stock
96
In Stock :
96
Product Category :
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Subcategory :
D-Sub Connectors
RoHS :
N
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Brand :
Amphenol Positronic
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Datasheets
CBC21WA4S0S50T2X
CBC Series
CBC21WA4S0S50T2X Overview
This is from the CBC Series.
CBC21WA4S0S50T2X Features
CBC series
CBC21WA4S0S50T2X Applications
There are a lot of Amphenol
CBC21WA4S0S50T2X D-Sub Connectors applications.
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS