CBC21WA4S00HV50/AA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CBC21WA4S00HV50/AA
Manufacturer
Positronic
Description
CONN D-SUB HOUSING RCPT 21POS
Stock
16
In Stock :
16
Manufacturer :
Positronic
Product Category :
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Shell Size, Connector Layout :
4 (DC, C) - 21WA4
Connector Type :
Receptacle for Female Contacts
Shell Material, Finish :
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Mating Cycles :
1000
Number of Positions :
21 (17 + 4 Coax or Power)
Package :
Box
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Number of Rows :
2
Series :
CBC
Ingress Protection :
IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Color :
Blue
Shell Finish Thickness :
Base Product Number :
CBC21W
Features :
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Dielectric Material :
Polyester, Glass Filled
Contact Type :
Signal and Coax or Power
Connector Style :
D-Sub, Combo
Note :
Contacts Not Included
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS