CBC21WA4S00HV3X
Mfr.Part #
CBC21WA4S00HV3X
Description
CONN D-SUB HOUSING RCPT 21POS
Stock
74
In Stock :
74
Features :
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Connector Type :
Receptacle for Female Contacts
Shell Finish Thickness :
Contact Type :
Signal and Coax or Power
Free Hanging (In-Line)
Mating Cycles :
1000
CBC21W
Note :
Contacts Not Included
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
CBC21WA4S00HV3X
CBC21WA4S00HV3X Overview
CBC21WA4S00HV3X Features
CBC series
CBC21WA4S00HV3X Applications
There are a lot of Positronic
CBC21WA4S00HV3X D-Sub Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS