CBC21WA4S00HV30
Mfr.Part #
CBC21WA4S00HV30
Description
CONN D-SUB HOUSING RCPT 21POS
Stock
74
In Stock :
74
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Shell Material, Finish :
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Connector Style :
D-Sub, Combo
Shell Finish Thickness :
Mating Cycles :
1000
Contact Type :
Signal and Coax or Power
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Note :
Contacts Not Included
Connector Type :
Receptacle for Female Contacts
Features :
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Datasheets
CBC21WA4S00HV30
CBC21WA4S00HV30 Overview
CBC21WA4S00HV30 Features
CBC series
CBC21WA4S00HV30 Applications
There are a lot of Positronic
CBC21WA4S00HV30 D-Sub Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS