CBC21WA4S00GVL0/AA
Mfr.Part #
CBC21WA4S00GVL0/AA
Description
CONN D-SUB HOUSING RCPT 21POS
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Free Hanging (In-Line)
Mating Cycles :
Contact Type :
Signal and Coax or Power
Shell Material, Finish :
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Series :
CBC
Shell Finish Thickness :
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Connector Type :
Receptacle for Female Contacts
Note :
Contacts Not Included
Features :
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware, Shielded
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS